Blog Dezertera

Specjalny koncert na Muszla Fest 2016

Celebrowanie rocznic nigdy nie było naszym ulubionym zajęciem. Cóż w tym wyjątkowego, że Dezerter gra już 35 lat? Że nigdy nie zawiesiliśmy działalności? Że nie musieliśmy się reaktywować? Że nie odgrywamy wciąż tych samych dziesięciu piosenek, tylko nagrywamy nowe?
Przyjęło się, że każdy pretekst do świętowania (czytaj: promowania się) jest dobry. Ale my świętujemy każdego roku i na każdym koncercie. To, że możemy wciąż robić to, co chcemy i to, że wciąż są ludzie, którzy nas słuchają, jest dla nas największym wyróżnieniem.
Tak się złożyło, że w 1981 r. wspólnie postanowiliśmy wykrzyczeć swoją złość na otaczającą nas rzeczywistości. Nie przypuszczaliśmy, że będziemy to robić przez następne 35 lat. I wbrew przeciwnościom losu, zamiast rozpaść się jak setki innych zespołów, gramy dalej. I to jest powód do celebracji.
 

[...]

Reedycja EP Dezertera z 1983

W tym roku mija 35 lat od powstania Dezertera (w pierwszym okresie znanego jako SS-20). Z tej okazji, wspólnie z wydawnictwem Antena Krzyku, postanowiliśmy wznowić pierwszego, legendarnego singla. Tak jak 33 lata temu, tak i teraz
ukazuje się on tylko na winylu, z tą małą różnicą, że utwory zostały na nowo zmasterowane, a okładka wygląda tak, jak już wtedy chcieliśmy ją widzieć, a z wiadomych względów nie było to możliwe.
Premiera płyty będzie miała miejsce 19|08|16 na bydgoskim Muszla Festiwal (będzie dostępna na festiwaloiwym stoisku), gdzie Dezerter zagra swój jedyny jubileuszowy koncert.
To wydanie siódemki jest dość wyjątkowe bo limitowane. Okładka ma format plakatu 55,50 x 37,00 cm.

[...]

Trasa Jesień 2015 zakończona

Koncertem w warszawskiej Proximnie 12.12.15 Dezerter zakończył jesienną trasę.

Zdjęcia z Proximy

Chcieliśmy gorąco podziękować za wsparcie Nice, która wystąpiła z nami jako gość na wszystkich koncertach, publiczności, która licznie przybyła oraz zespołom, z którymi dzieliliśmy scenę.

 

[...]

Nowe w galerii - Japonia 1990

Do galerii będziemy na bieżąco dodawać ciekawe, aktualne oraz historyczne fotografie zespołu. Zapraszamy do odwiedzin.

Japonia 1990

Tym razem zdjęcia z roku 1990, z naszej wyprawy do Japonii. To była najbardziej egzotyczna trasa w dziejach zespołu. Niezapomniane cztery koncerty dwa w Kawasaki (obszar wielkiego Tokio), Osace i Nagoi.

[...]